Новини та повідомлення


626b64a3438ff1a45e31702a1e937120
04.04.2020

Карантин у Вінниці: розповіли, як людям будуть нараховувати субсидії

Житлові субсидії автоматично тим вінничанам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 роках.
До того ж, субсидію отримають з збільшенням нормативів на 50%.
Субсидія не призначатиметься за наявної заборгованості, більшої за 340 гривень.

Директорка департаменту соціальної політики Валентина Войткова повідомила що на сьогоднішній день державну допомогу отримує 35 907 домоволодінь, йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Призначається субсидія громадянам, які звільнені з роботи в період карантину. Але, слід звернути увагу, що це стосується лише звільнених громадян за ініціативи роботодавця і зареєстрованих у службі зайнятості, як безробітні. Відповідну Постанову затвердив Кабінет міністрів України 25 березня 2020 року.

— На період карантину буде проведений перерахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово- комунальних послуг. Це збільшення стосуватиметься таких послуг, як централізоване водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води, газопостачання та електропостачання, — зазначає Войткова.

Директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова підтвердила, що збільшення нормативів призведе й до збільшення розміру субсидії.
— Зараз ми запускаємо автоматичний перерахунок за березень, квітень по всім домогосподарствам, які мали субсидію в опалювальний період 2019-2020 року. Оскільки порядок від Кабміну з’явився пізніше, то перерахунок займе час. Тому підвищений розмір субсидії люди отримають в травні, — говорила Войткова.
Також вона роз’яснила нюанс щодо призначення субсидії безробітнім.
— Це стосується людей, які втратили роботу в час карантину та були звільнені з ініціативи роботодавця. Вони зможуть до нас звернутися вже після того, як будуть на обліку в Центрі зайнятості, — каже очільниця департаменту соцполітики.
Вінницький обласний центр зайнятості пояснює, що зараз через карантин вони приймають заяви дистанційно: онлайн-звернення або через поштову скриньку. А сама допомога по безробіттю буде призначатися у перший день після звернення. Ось тут викладений порядок.

Однак, якщо людина до карантину мала велику зарплату, то може й не отримати субсидію. Адже допомога по безробіттю призначається від розміру зарплати, та залежно від страхового стажу: до 2 років — 50%; від 2 до 6 років — 55%, від 6 до 10 років — 60%, понад 10 років -70% . Калькулятор субсидій можете переглянути тут.
— Так, в теорії, у такої людини субсидія може й не вийде, якщо в неї була велика зарплата, від якої центр зайнятості призначив великий розмір допомоги. Але зараз у нашому реєстрі немає людей, які хочуть отримати субсидію на підставі звільнення їх з роботи та призначеної допомоги по безробіттю, — роз’яснює директор департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова.
Перелік документів для оформлення субсидії можна знайти за цим посиланням.

Водночас, рішенням Кабміну, заборонено припиняти надання житлових субсидій на час дії карантину; а базовий відсоток обов’язкової плати залишать у розмірі 15% (з 1 травня планували підняти до 20%). Урядовці прогнозують, що субсидії мають зрости, в середньому, на 300 гривень.

У департаменті соціальної політики відзначають, що збільшення нормативів для громадян, які мають пільги на житловокомунальні послуги Постановою не передбачено, а лише для тих, хто отримував субсидію.

Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Groshi/karantin-u-vinnitsi-rozpovili-yak-lyudyam-budut-narahovuvati-subsidiyi-11049262.html

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail