Новини та повідомлення


Ffd4414df6edfc9846aee727f302433c
30.08.2019

Майно обласних «Водоканалу» і «Теплоенерго» хочуть передати на баланс Вінниці

На сесії міськради, 30 серпня, депутати ухвалили два рішення, щодо передачі майна двох обласних КП.

У мерії кажуть, що хочуть взяти те, що на території Вінниці, аби мати можливість підтримувати та покращувати якість комунальних послуг.

Але це рішення — ще не остаточне.

Депутати міської ради підтримали передачу майна двох обласних КП «Вінницяоблводоканал» і «Вінницяоблтеплоенерго» у комунальну власність Вінниці. Як роз’яснив директор департаменту комунального майна Ігор Шутак, це стосується тільки того майна та об’єктів інфраструктури, що є на території Вінницької міської громади. — Цим рішенням ми ще не прийняли у комунальну власність ці об'єкти. Це наша ініціатива, що ми готові прийняти у комунальну власність. Далі ми звертаємося до власника, засновника цих об'єктів — Вінницької обласної ради. У разі їхнього позитивного рішення, ми розпочнемо процедуру передачі майна до комунальної власності, — каже Шутак.

Чому нам потрібне їхнє майно? — «Вінницяоблтеплоенерго», у переважній більшості, обслуговує важливу соціальну інфраструктуру та бюджетні установи на території міської ОТГ. Більшість майна «Вінницяоблводоканалу» знаходяться на території Вінниці. На нашу думку, відповідальність за якість послуг мусило б нести місто. У тому числі, й витрати на їх розвиток. А щодо стану цього майна? Є попередній аналіз? — Ні. Звернення надсилаємо до обласної ради та очікуємо на їхню реакцію щодо нашої ініціативи. Тобто, те, що ухвалили на сесії міської ради — це тільки перший крок, — каже директор департаменту комунального майна Ігор Шутак.
Коментуючи рішення депутатів по «Водоканалу» міський голова Сергій Моргунов  розказав, що місто готове взяти відповідальність за стан питної води: — Ми хочемо прийняти цей об'єкт у комунальну власність, щоб зайнятися його розвитком. Але на сьогодні ми не бачимо стратегії підтримки підприємства обласного Водоканалу. Ми знаємо, які є виклики щодо ремонту очисних споруд на Сабарові. Виділено біля 20 мільйонів гривень на реконструкцію цього об'єкту, але на сьогодні це фінансування припинено. І проблема не вирішена до кінця.

Я думаю, що це складна і довга дорога, як у нас з «Вінницяміськтеплоенерго», де ми ще у 2007 році прийняли стратегію розвитку, з 2011 року працюємо з нашими швейцарськими партнерами для реконструкції тепломереж. І на сьогодні це вже дало нам можливість скоротити на 20% споживання газу та покращили якість надання послуг в таких тяжких мікрорайонах як Тяжилів, вулиця Максима Шимка, Антонова. Завершуємо процес по мікрорайону Зулінського-Київська. Аналогічно нам прийдеться робити у частині покращення якості питної води. І це є не тільки самі очисні споруди, очищення води, а й мережі. Тільки по каналізації — це близько 600 кілометрів по Вінниці. А по водогону — понад 500 кілометрів!  Тому ми розпочинаємо серйозну і кропітку роботу, — каже Моргунов.

Утім, Вінниця вже має 54 комунальних підприємства, серед яких є й найбільший теплопостачальник у місті — «Вінницяміськтеплоенерго» і найбільший перевізник — «Вінницька транспортна компанія».  Ці підприємства приносять як прибуток, так і «з’їдають» міську казну. На поповнення статутних капіталів комунальних підприємств заплановано 118 мільйонів гривень у 2019 році. При тому, невідомо скільки «перетягне» на себе грошей таке масштабне підприємство як «Вінницяоблводоканал», в разі його переведення на баланс Вінниці.

Джерело інформації: https://vn.20minut.ua/Podii/mayno-oblasnih-vodokanalu-i-teploenergo-hochut-peredati-na-balans-vinn-10932615.html

Основні теги:

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail