Захисники довкілля кажуть, що нині людство використовує ресурси 1,75 нашої планети. Ціна марнотратства - зникнення лісів, ерозія ґрунту, втрата біологічного розмаїття та збільшення рівня діоксиду вуглецю в атмосфері.
Природні ресурси (воду, чисте повітря, ґрунт тощо, які планета здатна відновити протягом року) на 2019 рік людство вже вичерпало вчора, 29 липня, про що зазначається у звіті міжнародної організації Global Footprint Network, про це повідомляє DW.
"Людство використовує природу у 1,75 разів швидше, аніж екосистема нашої планети може відновитися. Це наче ми користуємося ресурсами 1,75 Землі", - зазначається у повідомленні захисників довкілля.
Ціною такого екологічного марнотратства, йдеться далі у звіті, є зникнення лісів, ерозія ґрунту, втрата біологічного розмаїття і збільшення вмісту діоксиду вуглецю в атмосфері, що веде до кліматичних змін.
"У нас лише одна Земля - це визначальний контекст нашого існування. Ми не можемо користуватися 1,75 (своєї планети. - Ред.) без руйнівних наслідків", - говориться у звіті.
Опублікований у звіті показник розраховується з 1986 року. Перетин межі відновлення планетарних ресурсів щороку настає дедалі раніше. У 1993 році цю межу перетнули 21 жовтня. У 2003 це відбулося 22 вересня. У 2017 році - 2 серпня.
Джерело інформації: http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/prirodn-resursi-na-2019-rk-ljudstvo-vzhe-vicherpalo-56957