Основні причини позитивного ставлення – можливості для економії та контролю температури.
Більшість міського населення України хоче власноруч управляти температурою в приміщенні і витратами на опалення. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією GfK Ukraine.
Як повідомляється, дослідження проводилося методом опитування міського населення в містах з населенням від 50 000 осіб, в дослідженні брали участь жителі багатоквартирних будинків з центральним опаленням.
Незважаючи на те, що в більшості будинків встановлена вертикальна розводка центрального опалення, більшість респондентів позитивно ставляться до ідеї переходу до автономного опалення і вважають, що він в принципі можливий.
Так, 58% ставляться дуже позитивно або скоріше позитивно до можливості переходу на індивідуальне електричне опалення в разі, якщо він був би технічно можливий. Основні причини позитивного ставлення – можливості для економії і / або контролю витрат на теплоносій і можливості регулювання подачі тепла і / або контролю температури. Ці дві причини назвали відповідно 49% і 45% тих, хто позитивно оцінив своє ставлення до можливості переходу на індивідуальне електричне опалення.
У ситуації гіпотетичного вибору типу опалення приміщення (незалежно від поточної ситуації) 82% респондентів вибрали автономне опалення на рівні квартири або будинку. Дві третини з них заявляють про готовність взяти на себе інвестиції на перехід до індивідуального опалення (в межах 10-25 тисяч гривень) в повному обсязі. Лише 5% прихильників автономного опалення в принципі не готові інвестувати в такий перехід.
Основні переваги індивідуального опалення на думку респондентів:
- регулювання температури, контроль подачі тепла (41%);
- надії на більш дешеві тарифи (33%);
- незалежність від сусідів і постачальників тепла (18%).
Як наголошується в дослідженні, згадані тенденції – загальні для всіх регіонів України, тільки Київ відрізняється від інших: у столиці більше споживачів, які незадоволені центральним опаленням, і менша кількість оптимістів, які вважають за можливе встановлення індивідуального опалення в квартирі. У той же час, кияни більшою мірою вибирають автономне опалення на рівні будинку.