З 1 вересня українці більше сплачуватимуть за електроенергію. Наш уряд дотримується обіцянки щодо досягнення українських тарифів європейського рівня. Для українців це означає, що варто почати з розумом використовувати електроенергію вже сьогодні.
Ціна кіловата
У середньому оплата електроенергії зросте на 20%. Якщо раніше ви використовували приблизно 150-200 кіловат на місяць, то замість 95-128 гривень тепер платитимете 118-157.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановила наступні тарифи на електроенергію:
Побутові поради
Найпростіші правила економії електроенергії:
– вимикати світло у кімнатах, де воно непотрібне;
– не забувати витирати пил з лампочок і плафонів, адже він може знизити яскравість лампи на 20%;
– якщо у вас темні стіни – варто задуматись про невеликий ремонт, адже світлі стіни і стеля здатні відтворювати до 80% світла, тоді як, наприклад, чорний колір повертає лише 9%.
Енергозберігаючі технології
Чи не найперше правило економії – використовувати енергозберігаючі лампи. Їхня вартість вища, ніж у звичайних, проте служать вони набагато довше – до 3 років. Такі лампи є оптимальним варіантом, адже вони майже не нагріваються, а, отже, енергія використовується лише для освітлення.
Нова сучасна електропроводка також здатна знизити витрати електроенергії, і до того ж, покращити рівень пожежної безпеки вашого помешкання.
Правильна експлуатація техніки
Значну частину використаної електроенергії забирають побутові прилади та техніка. Тому варто, по-перше, дотримуватися правил їх експлуатації: не ставити холодильник поруч із плитою, не залишати прилади увімкненими в мережу, адже вони продовжують споживати енергію, навіть коли здається, що ви їх вимкнули. Особливо це стосується зарядних пристроїв для різних потреб – залишений у мережі, такий прилад продовжує споживати до 95% електроенергії.
Крім того, експерти радять по можливості міняти стару техніку на прилади класу А+ і А++. Сучасна побутова техніка економить енергію до 50 відсотків.
Прилади для економії енергії
Науково-технічна думка пропонує спеціальні прилади, які здатні економити електроенергію. Сьогодні вибір таких приладів досить різноманітний: від статичного перетворювача, що максимально регулює й нормалізує потік енергії, розподіляючи її рівномірно, до системи "розумний дім", котра самостійно контролює використання електроенергії. Вартість цих технологій – від 250 гривень за перетворювач, до 1300 доларів за "розумний дім".
Варто згадати також про енергію сонця і сонячні батареї. Влітку вони можуть стати незамінними помічниками. Вартість сонячних батарей в Україні сягає від 250 доларів, а встановлення комбінованої сонячної системи "під ключ" – від 5 000 доларів.
Далі буде
НКРЕ інформує, що тарифи на електроенергію зростатимуть і надалі. Наступне подорожчання очікується з 1 березня 2016 року, ще одне – з 1 вересня 2016.