Новини та повідомлення


9f80a40513dccdeeb18b1bd6980b4e0e
14.08.2020

Різниця між співвласником батоквартирного будинку та мешканця

Чи всі ваші сусіди можуть впливати на рішення щодо розвитку вашого багатоквартирного будинку? Чи однакову владу в будинку мають власники квартири та мешканці, які орендують житло й геть не переймаються майбутнім будинку?

Відповіді на ці питання криються у різниці між поняттями “мешканець” та “співвласник” будинку. 
Згідно з Законом України “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”, багатоквартирний будинок — це житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об’єктами нерухомого майна.
То хто такий “співвласник” будинку та чим він відрізняється від “мешканця”?
Відповідно до Закону України “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”, співвласник — це власник квартири або нежитлового приміщення в багатоквартирному будинку. Крапка.

Тобто, приймати рішення про управління спільним майном чи всім багатоквартирним будинком мають право тільки співвласники, тобто ті особи, які володіють певним майном всередині багатоквартирного будинку.
Ті особи, які проживають у будинку, мають в ньому зареєстроване місце проживання, є членами родини власника, не можуть впливати на те, що відбувається в багатоквартирному будинку. Вони є мешканцями, а співвласники це саме ті особи, які вказані власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку у Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Мешканці можуть долучатися до активностей, сплачувати кошти на реалізацію певних покращень у будинку, але право голосу мають тільки співвласники такого будинку.

*Слідкуйте за нашими новинами:
Тelegram - t.me/pay_vn_ua
Viber- https://cutt.ly/AdE4oTK
Instagram- instagram.com/cmsm_llc

Основні теги:

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail