Новини та повідомлення


639deb57d36c710745a5359e3487cd43
10.01.2020

У Вінниці зменшили нарахування на опалення та гарячу воду

Вінницький виконком дав доручення зменшити тарифи на тепло для населення. Відповідне рішення підтримали сьогодні, 9 січня, під час засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради.

Згідно з документом, йдеться про зміну розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів (далі – Послуги).

Зміни були підтримані відповідно до Постанови Уряду № 1082, що була прийнята наприкінці грудня минулого року. В документі зазначено, що причиною є зниження вартості природного газу.  Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зазначив, що сума в платіжках має знизитися на 30%.

Рішенням виконкому ВМР комунальному підприємству “Вінницяміськтеплоенерго” було доручено провести зміни розміру нарахувань за Послуги для населення, бюджетних установ та “інших споживачів” за грудень 2019 року у зв’язку зі зміною ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019-2020 років (без врахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу газу, націнки постачальника).

Відповідні зміни доручено відобразити в платіжках за грудень, що надсилаються в січні 2020 року. Також ВМТЕ має повідомити споживачів, розмістивши інформацію з наведенням відповідних обґрунтувань на офіційному сайті та в “Єдиному рахунку”.

Також документ зобов’язує тепловиків звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Це потрібно для встановлення для ВМТЕ обґрунтованого тарифу на зазначені Послуги. Відповідальним за це призначили генерального директора підприємства Сергія Бульбаса.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов пояснив, що йдеться про можливість зниження тарифів в грудні: по теплопостачанню, опаленню в середньому до 26%, а на гаряче водопостачання – до 23%.

– Разом із тим ми звертаємось до НКРЕКП, тому що воно встановлює нам тарифи, відповідно до ціни на газ на січень місяць, перерахувати або встановити відповідний тариф. Маємо сподівання, що цей розмір буде зменшуватися, хоча на січень ми бачимо, що трошки там інша ціна вже заявлена. Разом із тим ми повинні активно контролювати цей процес і відповідно приймати рішення для того, аби вінничани платили менше й об’єктивно, – сказав міський голова. – Саме головне, щоб в платіжках, які будуть з 12-13 числа, була відображена відповідна ціна, згідно з рішенням цього виконкому.

Як пояснив директор Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Михайло Варламов, знижки для споживачів будуть різними.

– Якщо говорити про якість середні показники, це не зовсім коректно. В загальному – 100-300 гривень, залежно від опалювальної площі, від того, хто скільки споживає гарячої води. Це все індивідуально.

Що стосується подальшого утворення тарифу, Варламов сказав:

– Це не зовсім від нас залежить, ми в січні так само проаналізуємо ціну, яка буде, для теплопостачального підприємства. За результатами цього аналізу вже буде прийматись відповідне рішення.

Зазначимо, що з Постанови Уряду № 1082 про зменшення плати за тепло випливає, що для зменшення тарифу необхідне рішення теплопостачальної організації:

“у разі прийняття теплопостачальною організацією (виконавцем послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води) рішення щодо зміни розміру нарахувань за (Послуги) у зв’язку із зміною для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 року (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), відповідні зміни (починаючи із нарахувань за грудень 2019 р.) відображаються щомісяця у платіжних документах споживачів, надісланих у місяці, що настає за розрахунковим періодом“.

Як повідомив Олексій Гончарук на своїй Фейсбук-сторінці 29 грудня, “до урядової ініціативи по зниженню тарифів на тепло вже долучились 20 українських міст: Луцьк, Дніпро, Маріуполь, Житомир, Кривий Ріг, Біла Церква, Буча, Обухів, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Черкаси, Чернівці, Чернігів, Київ”.

Джерело інформації: https://vezha.vn.ua/u-vinnytsi-zmenshyly-taryfy-na-opalennya-ta-garyachu-vodu/

Основні теги:

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail