Новини та повідомлення


461a55bd407435385477b218e6da2cc0
02.07.2019

Кабмін зайнявся зниженням тарифів на опалення

У Кабміні вирішили здешевити вартість опалення в наступний опалювальний період. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабміну заявив, що зниження ціни на газ для населення - тільки перший крок. Далі потрібно "давити" на постачальників гарячої води і тепла. У структурі тарифів на ці послуги на частку газу припадає близько 80%, тобто, якщо паливо дешевшає, то повинні падати ціни і на гарячу воду і тепло. Тоді ж прем'єр розпорядився розрахувати якісь "граничні тарифи" на гарячу воду і опалення, вище яких теплокомуненерго піднімати ціни не зможуть.

Заперечення глави Мінрегіону Геннадія Зубка про те, що теплові мережі в Україні і так на ладан дихають, і, якщо комунальникам обмежити тариф, то лагодити труби взагалі буде не на що, уряд проігнорував, доручивши оперативно розробити проект розпорядження про граничні ціни на комунальні послуги. Що, власне, і було зроблено до нинішнього Кабміну 26 червня. Причому, цікаво, що проект подається не Мінрегіон, в компетенцію якого входять питання комунальної сфери, а Мін'юст. Його глава Павло Петренко ще на минулому Кабміні всіляко нахвалював ідеї Гройсмана "дати українцям дешеве тепло і гарячу воду".

У проекті зазначено, що з нового опалювального сезону запускається державне регулювання тарифів на тепло і гарячу воду. Але тільки для міст обласного значення та Києва, хоча спочатку Гройсман як аргумент на користь держрегулювання приводив саме маленькі міста, де тарифи і справді часто неадекватні (скажімо, одна гігакалорія може коштувати до 4 тисяч гривень при середній по країні вартості в 1,6 1,7 тисячі).

На наступний опалювальний сезон це буде 1400 гривень за гігакалорію і 75,74 - 83,66 за куб. м. гарячої води (в залежності від того, чи є сушка для рушників).

Місцевій владі тепер потрібно привести свої тарифи у відповідність з новою ціновою планкою.

Це нижче, ніж у багатьох містах країни. Так, в Києві цієї зими платили по 1654 гривні за гігакалорію або 38,55 за квадратний метр. У Рівному тариф на опалення - 1795 гривень за гігакалорію, в Херсоні - 1621 гривня, в Харкові - 1539 гривень і т.д.

Відповідно, для жителів цих міст послуги з нового опалювального сезону повинні подешевшати.

"У Смілі Черкаської області за квартиру в 62 квадрата платять більше 8 тисяч гривень, а після зниження - на 40% менше повинно бути", - заявив Петренко. У Тернополі за квартиру в 37 квадратних метрів платять за опалення 2300 гривень, а тепер буде 1844 тобто, економія - 457 гривень, або 20%. Середнє по країні зниження тарифів на 14% ", - підрахував Петренко.

 

При цьому міністр явно злукавив, адже жителів Сміли нове рішення не торкнеться, тому що цей населений пункт - райцентр.

Але, наприклад, в Дніпрі нинішній тариф на опалення - всього 674 гривні, в Чернівцях - трохи більше 1200 гривень, в Одесі - 1229 гривень. Тобто, там місцева влада може підвищити розцінки до "економічно обґрунтованого рівня" в 1400 гривень.

Петренко також пообіцяв "перевірки всім постачальникам" і покарання тим, хто завищує тарифи. На що Геннадій Зубко зазначив, що економія можлива тільки за рахунок енергоефективності.

Жителі райцентрів чомусь не потрапили під дію нових тарифів, тобто, будуть платити набагато більше, ніж в мегаполісах, що загрожує соціальним вибухом. Мінрегіон порахував, що теплокомуненерго може втратити 7 млрд гривень.

"У нас немає міжнародних зобов'язань, за якими ми повинні прикривати тих, хто дає необґрунтовані тарифи", - парирував Гройсман.

Мінрегіону він доручив протягом місяця провести аудит всіх теплокомуненерго і відзвітувати про тарифи. І тільки з "доказовою базою" лобіювати інтереси монополістів.

"Ми підтримуємо роботу щодо зниження тарифів, але хотіли б, щоб юридично вони були" чистими ", щоб потім не було судових відмін. Краще повернути формування тарифів на рівень НКРЕ (по багатьом населеним пунктам це право передали на місцевий рівень в рамках децентралізації в 2015 році - Прим. Ред.), щоб вона виправила те, що наприймали місцева влада ", - додав представник президента в Кабміні і радник з енергетики Андрій Герус.

Джерело інформації: http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-zajnjavsja-znizhennjam-tarifv-na-opalennja-56686

Основні теги:

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail