Новини та повідомлення


863514711664b58f60e28be45fef8581
28.01.2019

Українцям пояснили "нічні" тарифи на електроенергію

Тарифи на електроенергію за періодами часу – вдень і вночі – залишилися незмінними для побутових споживачів, написала в п'ятницю, 25 січня, глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко на своїй сторінці в Facebook.

"Кожен побутовий споживач має право використовувати такі тарифи при наявності зонного лічильника", – зазначила вона.

При цьому, за її словами, підприємства повинні домовлятися про застосування диференційованих тарифів з постачальником.

"Непобутові споживачі можуть використовувати диференційовані тарифи за умови домовленостей з постачальником і установки відповідної системи обліку електроенергії", - пояснила Кривенко.

Очільниця НКРЕКП нагадала, що з 1 січня 2019 року почав функціонувати новий роздрібний ринок електроенергії, де формування комерційної пропозиції відноситься до функцій постачальника.

Нагадаємо, новий Закон "Про ринок електричної енергії" передбачає, що з початку року всі українські обленерго повинні виділити функції генерації і поставки електроенергії, залишивши за собою виключно функцію з розподілу електричної енергії. Це загальносвітова практика і вимога Третього Енергетичного пакету ЄС, який забезпечує конкурентні умови роботи на ринку.

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail