Новини та повідомлення


99bb622b4b8409942703becd313d1e99
14.12.2018

В Україні з'явиться нова система перевірки субсидіантів, згідно з якою одержувачів державної допомоги розділять на так списку - «чорний» і «білий».

В Україні з'явиться нова система перевірки субсидіантів, згідно з якою одержувачів державної допомоги розділять на так списку - «чорний» і «білий».

Про це заявив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко, пише Обозреватель.

За його словами потрапили в «білий список» субсидіантів контролюючі органи перевіряти або не будуть зовсім, або будуть перевіряти зрідка, а за особами з іншого переліку буде встановлений ретельний контроль.

Зокрема у «чорних» субсидіантів перевірятимуть витрати через офіційні дані.

«Вони дадуть можливість досконаліше підійти до перевірки тих, хто потенційно може надавати неправдиву інформацію, і з меншою ретельністю перевіряти або взагалі не перевіряти ті домогосподарства, які отримують соціальну допомогу і які увійшли в« білий список », - заявив Музиченко.

Як відомо, субсидіанти після підвищення тарифу на газ та інших комунальних послуг платити більше не будуть. Так, розмір їх платежу прив'язаний до доходів, прожиткового мінімуму та нормативам. Приблизний розмір знижки можна розрахувати за допомогою спеціального калькулятора.

Повідомляється, що частка пільг і субсидій в Україні за останній рік істотно скоротилася.

Середні витрати домогосподарств на оплату житла, комунальних продуктів та послуг в I півріччі 2018 року склали 1321 грн в місяць або 16% від загальних витрат. Про це говорять дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Державної служби статистики.

За даними статистичного відомства, в I півріччі 2017 роки відповідні витрати становили 19% або 1280 грн або 1321 грн на місяць.

Розмір отриманих пільг та субсидій на оплату житла, комунальних продуктів та послуг в розрахунку на середнє домогосподарство склав 412 грн на місяць, або 31% витрат на оплату житла, комунальних продуктів та послуг (в січні-червні 2017 року - 504 грн (39%) .

За даними Держстату, середньомісячні загальні доходи одного домогосподарства у І півріччі 2018 року склали 9249 грн. В середньому на одну людину, який входить до складу домогосподарства, еквівалентні загальні доходи склали 4384 грн в місяць.

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail