Новини та повідомлення


E422611fe0318209f90e6fda14deb834
24.10.2018

Новий тариф на опалення на основі підвищення ціни на газ затвердять не раніше грудня

З 1 листопада 2018 року в Україні ціни на газ для населення зростуть на 23,5%. Нова ціна на газ для населення становитиме 8550 грн за 1 тис. кубометрів (з ПДВ).

У Києві стверджують, що новий тариф на опалення на основі підвищеної ціни на газ затвердять не раніше грудня, адже є відповідна процедура по встановленню тарифів на комунальні послуги у відповідності до зміни вартості газу. Тож на корегування тарифів з централізованого водо-, газо- і теплопостачання потрібен буде час, під час якого відповідні рішення будуть узгоджуватись під час, в першу чергу, засідань НКРЕКП, громадських обговорень тощо.

Збитки компаній-постачальників послуг, які вони понесуть в період з 1 листопада, коли ціна на газ буде змінена, і до часу введення нового тарифу, будуть закладені в новий тариф. 

Як зауважує Прем'єр-міністр "підвищення ціни на газ – вимушений крок, який повинен привести до того, що ми зможемо працювати з міжнародними фінансовими ринками, обслуговувати борги і таким чином будемо забезпечувати стабільність і розвиток національної економіки".

"Звичайно Україна могла б не виконувати обіцянку і не збільшувати ціну на газ, але тоді довелося б відмовитися від співпраці з МВФ, не брати нові запозичення. Тоді в країні буде криза, інфляція, знецінення доходів. Тому нам довелося піти на компроміс. Я вибрав чесний шлях по відношенню до людей", – наголосив Гройсман.

Прем'єр-міністр  сказав, що чергового підвищення цін на газ для українців не буде. 

Вже у 2020 році. згідно з домовленостями з МВФ, в Україні ціни на газ для населення повинні повністю зрівняти з імпортним паритетом. Нова ціна залежатиме від ситуації на світовому ринку.

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail