Новини та повідомлення


E570b36c28261bc47d922714bc8a6925
06.07.2018

На українців можливо чекає різкий стрибок цін на електроенергію

Вже з липня 2019 роки українці зможуть самостійно вибирати постачальника електроенергії. Замість єдиного тарифу на всю країну з'являться десятки пропозицій - з різними умовами і цінами.

Як сказано в матеріалі OBOZREVATEL, в перший час це призведе до стрибка цін, оскільки тарифи більше не буде встановлювати державний регулятор

Згідно з новою схемою у споживачів буде два варіанти, як отримувати електрику:

- купувати у посередників.

- купувати у трейдера.

У першому варіанті, генеруючі компанії самі зможуть продавати електроенергію і укладати прямі двосторонні договори зі споживачами. Швидше за все, така практика в першу чергу торкнеться великих промислових споживачів, оскільки з ними працювати вигідніше.

Другий варіант передбачає, що розподіл і постачання "світла" розділять.

Обленерго і далі зможуть заробляти, але постачати "ток" будуть інші компанії - трейдери. Саме вони без участі "Енергоринку" укладуть договори з генерацією, розрахують тарифи на електроенергію і запропонують українцям купувати у них електрику.

Відзначається, що споживачам в більшості випадків доведеться робити передоплату, учасникам ринку доведеться окремо укладати договори на поставку, на передачу, на розподіл, брати на себе відповідальність за небаланс. Українці, які не заплатили за електроенергію, моментально залишаться без "світла" - процедура відключення значно прискориться.

Як вважають в "Укренерго", в разі змови підприємств ціни можуть різко підскочити.

"Однак, в майбутньому, пояснюють експерти, коли кількість трейдерів буде рости, диктувати ціни буде конкуренція, попит і пропозиція на ринку, тарифи стабілізуються. Зараз же чиновники навмисно завищують вартість електроенергії для промислових споживачів для того, щоб компенсувати низькі ціни для населення", - сказано в матеріалі.

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail

Усі новини

    1 | 92