Новини та повідомлення


7c2bb58da74ff472f36ded7d9c7d0a34
06.06.2018

Набуття чинності законом "Про житлово-комунальні послуги", намічене на 10 червня, відкладено

Про це повідомили в профільному комітеті Верховної Ради.

Причина – не готові підзаконні акти, тому Кабмін ініціює перенесення термінів на 2019 рік.

Перший заступник голови комітету ВР з питань містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський підтвердив інформацію, даючи інтерв'ю виданню «Сьогодні.ua», що спільно з Кабміном ведеться робота щодо перенесення термінів набуття чинності окремих положень закону.

 

"Це необхідно для дотримання правового боку питання, оскільки новий закон не стикується з діючими постановами Кабміну, зокрема в питаннях укладення договорів між постачальниками і споживачами послуг, припинення надання компослуг в разі несплати, нарахування пені тощо, а нові постанови ще не готові, – роз'яснив Андрієвський. – Можуть виникнути загрози з проходженням нового опалювального сезону, вивезенням сміття, оскільки за новим законом постачальники компослуг формально не матимуть права надавати ці послуги, поки не укладені типові договори, а нові їх варіанти не розроблені. Тому вирішено перенести набуття чинностей статей закону, які стосуються опалення, на 1 травня 2019 року, а обслуговування будинків – на 1 січня 2019 року".

За словами Андрієвського, депутати постараються встигнути з перенесенням до 10 червня. У Мінрегіонбуду та ЖКГ нам доповнили, що планується також зміщення термінів з монтажу постачальниками послуг приладів будинкового обліку тепла (до 2 серпня 2018 р.), інакше тепловиків чекали б великі штрафи.

Крім того, правила управління багатоквартирними будинками тільки пройшли процедуру громадського обговорення, ще потрібен час на їх прийняття Кабміном і набуття чинності, підбір кваліфікованих кадрів на посади кербудів. А згідно із законом, послуга з управління багатоквартирним будинком повинна бути введена також з 10 червня..

 

Нагадаємо, що Після набуття чинності закону про ЖКП всі жителі багатоквартирних будинків повинні будуть в тримісячний термін вибрати собі управителя або створити ОСББ. Зараз там, де немає ОСББ, а таких будинків в країні близько 80%, опаленням, водопостачанням, прибиранням території тощо займаються керуючі компанії, по суті, колишні жеки. Якщо закон почне діяти з 10 червня, то всі укладені жеками договори з постачальниками послуг втратять чинність. І може статися, що мешканцям відключать воду, перестануть вивозити сміття, оскільки "немає договору – немає послуг".

У Мінрегіонбуді обіцяють допомогти місцевій владі вирішити цю проблему до кінця року.

Фахівці в сфері ЖКГ кажуть, що рішення влади можна пояснити, але воно ще на рік затримає введення сучасних методів обслуговування багатоквартирних будинків.

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail

Усі новини

    1 | 92