Новини та повідомлення


C248c1c88f02e2868e47e98a2354709f
31.05.2018

Ціна газу для населення не зміниться до 1 серпня

Кабінет міністрів України продовжив до 1 серпня спеціальні зобов'язання національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з продажу газу для потреб населення.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на відповідні зміни до постанови уряду «Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єкти ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», які було схвалено на засіданні уряду в середу.

Таким чином, ціна газу для населення залишиться незмінною до 1 серпня.

Нагадаємо, 7 травня в Міжнародному валютному фонді вкотре заявили, що ціни на газ в Україні мають стати ринковими, а найбільш вразливі домогосподарства мають бути захищені субсидіями.

Уряд України, очолюваний Володимиром Гройсманом, у 2016 році прийняв постанову, яка вирівнює ціни на газ для всіх категорій населення, приводячи їх до ринкового рівня. Також постанова передбачала механізм автоматичного перегляду цін раз на півроку для приведення цін до ринкових.

Однак жодного перегляду цін відтоді не відбулося, а ціни на газ для населення зараз значно нижчі за ринкові.

Уряд у березні прийняв рішення продовжити спецзобов'язання для «Нафтогазу України», що передбачає продаж газу населенню за чинною ціною, до 1 червня.

На початку травня міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про можливість продовження спецзобов'язання на період після 1 червня.

Додамо, механізм спецзобов'язань на ринку газу прописує такий ланцюжок забезпечення «блакитним» паливом населення: «Укргазвидобування» - «Нафтогаз України» - регіональні приватні облгаз-збут - населення. Крім того, цей механізм визначає порядок забезпечення газом теплокомуненерго для виробництва теплової енергії та ціноутворення на «блакитне» паливо. Відповідно до цього механізму, на сьогодні вартість газу для населення становить близько 7 грн за 1 куб. м. 

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail

Усі новини

    1 | 92