Новини та повідомлення


33297e2c64b6e805033966eddc8de872
28.03.2018

В Україні "заморозили" ціну на газ для населення

Кабінет міністрів України залишив незмінним тариф на газ для населення до червня 2018 року. Так, на засіданні , 28 березня, уряд продовжив дію постанови "Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку газу" до 1 червня 2018 року.

У пояснювальній записці до постанови указу причина такого рішення: "Переговори з МВФ щодо приведення ціни на газ до рівня імпортного паритету тривають".

Термін дії постанови закінчувався 1 квітня. Якби Кабмін його не продовжив, в країні довелося б переглядати ціни на газ. Але формула перегляду ще не готова.

Кабмін також змушений продовжувати дію цієї постанови, оскільки інший документ від 22 березня 2017 року передбачає зростання цін на газ. Однак в методиці, запропонованій Міністерством економрозвитку, до уваги береться вартість закупівель газу з-за кордону – той самий "імпортний паритет". 

Рішення про те, як саме враховуватиметься імпортний паритет, Україна ухвалить після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським енергоспівтовариством. Раніше в МВФ зазначили: ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду. До тих пір ціна на газ для населення залишиться на рівні 4,942 грн за кубометр.

Нагадаємо, рішення Кабміну стосуються тільки цін на газ для населення. Ціни на газ для промисловості формує ринок.

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail

Усі новини

    1 | 91