368c51be768dcf30f3250266e5fd8e65
1619 перегляди
Пам’ятка вінничанам стосовно порядку призначення житлової субсидії.
07.09.2020

Пам’ятка вінничанам стосовно порядку призначення житлової субсидії.

 

Житлові субсидії залишаються одним із найбільш затребуваних видів соціальної допомоги.

Державна житлова субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога сім’ям, запроваджена ще у травні 1995 року, стала першою соціальною програмою і забезпечила підтримку найменш захищених сімей.

Субсидія є безповоротною, та її отримання не пов’язане i не тягне за собою зміни форми власності житла. Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї: 

- обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства; 

- середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість мешканців домогосподарства, і визначається середньомісячний дохід на одну особу; 

- дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на початок кожного року, з якого призначається субсидія (розмір прожиткового мінімуму на сьогодні складає 2 027 грн); 

- отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, таким чином визначається обов’язковий відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

            Далі розраховується розмір обов’язкового платежу: розрахований обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

            Субсидія призначається виходячи з єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг, які встановлено постановою Уряду від 06.08.2014 № 409 (зі змінами). 

 

Соціальні нормативи для розрахунку житлових субсидій на слайді посту.

 

Слідкуйте за нашими новинами:

Facebook https://www.facebook.com/pay.vn.ua/

Тelegram - t.me/pay_vn_ua

Viber- https://cutt.ly/AdE4oTK

Instagram- instagram.com/cmsm_llc