2be62adcfdbedc91449ceccd89adbfcb
411 перегляди
Підготовка до опалювального сезону
03.09.2020

Літо закінчилось, а отже саме час подумати про підготовку до опалювального сезону. В умовах постійного зростання тарифів на комунальні послуги та напередодні зими пересічні українці все більше замислюються над тим, як не замерзнути або як здешевити для себе витрати хоча б на опалення. Тому Проєкт зібрав для вас корисні поради, що допоможуть заощадити тепло і кошти.
*За наявності технічної можливості рекомендується встановлення індивідуального приладу обліку теплової енергії. Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до централізованого опалення, дає змогу відслідкувати кількість спожитого тепла та заощаджувати.
*Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.
*Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що опалюється, і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.
*Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями. Пофарбуйте батарею в темні кольори – це збільшить надходження тепла від неї на 1-2%. Встановіть захисний екран. Між радіаторною батареєю і стіною ви можете розташувати своєрідний прошарок з алюмінієвої фольги або теплозахисну плівку з алюмінієвим покриттям.
*Відкривайте жалюзі та штори протягом сонячного дня. Завдяки сонцю кімнати непомітно нагріватимуться природнім чином. А ще не закривайте шторами радіатори. Нехай тепло поширюється по всій квартирі. У такий елементарний спосіб заощаджується до 5% тепла.
*Більша частина тепла з будинку втрачається: через двері, вікна, дах та зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. 
*Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
*Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
*Рекомендується також проведення комплексного утеплення будинку, яке передбачає розроблення проектної документації та консультації фахівців, що дасть змогу дотриматись вимог пожежної безпеки, забезпечити «дихання» фасаду, дотримання будівельних норм, знизити негативний ефект від містків холоду та уникнути появи вологи та плісняви на стінах.
*Модернізація системи вентиляції, а саме встановлення системи з рекуперацією тепла – це реальний спосіб економії.
*Якщо будете робити ремонт, оцініть ресурси та попіклуйтесь про утеплення квартири/будинку. Балкон, вікна, стіни – одного разу вклавшись в утеплення ви значно заощадите на сплаті комунальних за опалення у майбутньому. Приміром, віддача тепла від нових алюмінієвих радіаторів на 40-50% краща, ніж від старих чавунних.
* Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів під час експлуатації системи у холодний період.

Слідкуйте за нашими новинами:
Сайт- https://pay.vn.ua/
Тelegram - t.me/pay_vn_ua
Viber- https://cutt.ly/AdE4oTK
Instagram- instagram.com/cmsm_llc