Новини та повідомлення


67673e0c8731f428d745844f58c127de
06.05.2020

НКРЕКП спростовує інформацію стосовно підняття тарифів на електроенергію для населення

В засобах  масової інформації,  поширюється інформація  що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує підвищити тарифи на електроенергію для населення.
В свою чергу НКРЕКП спростовує інформацію стосовно підняття тарифів на електроенергію  для населення. 
Під час круглого столу 5-го травня 2020 року щодо кризового стану в енергетиці, НКРЕКП були представлені можливі сценарії фінансового збалансування на ринку електричної енергії.
Зокрема, мова йшла про стабілізацію рівня оптових цін, сценарії зниження «зелених» тарифів, поступове вирівнювання тарифів для різних категорій споживачів та про інші заходи.
Комісія, як і вся енергетична спільнота, завжди послідовно виступала за ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електричної енергії. Втім, з введенням в дію з 1-го липня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії, тарифи для населення регулюються через механізм покладання спеціальних обов’язків на ринку електричної енергії, який встановлюється відповідним рішенням Кабінету Міністрів України.
Нацрегулятор представив своє бачення виходу з проблемної ситуації, що склалася на ринку електричної енергії.
Одним із заходів пропонується до кінця 2020 року скасувати пільгову категорію споживання до 100 кВт⋅ч для населення (тариф 0,75 грн без ПДВ), що дасть 12 млрд грн в наступному році.
Крім того, пропонується протягом 2-5 років скасувати перехресне субсидування із забезпеченням адресної допомоги вразливим категоріям споживачів. Приведення тарифів населення у відповідність тарифами для не побутових споживачів дасть можливість отримати ще 38 млрд грн на рік.
За оцінками НКРЕКП, обсяг дотацій, які не побутові споживачі платять за населення, становить понад 50 млрд грн.
Зокрема, середньозважений тариф для населення становить 1,07 грн за кВт⋅ч (без ПДВ), в той час як комерційні споживачі платять 1,88 грн за кВт⋅ч (без ПДВ).

Джерело інформації:http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nkrekp-proponuje-skasuvati-plgovu-kategorju-spozhivannja-do-100-kvtch-dlja-naselennja-
 

Основні теги:

Підписуйтесь та отримуйте важливі новини на свій e-mail